Partnerská sekce
Objednání na servis: +420 326 905 300
Nové objednávky: +420 326 380 300

Infravytápění - základní informace

Výhody sálavého vytápění (infravytápění)

díky rozhodující sálavé složce spotřebujete méně energie, vzduch necirkuluje a nevíří prach. Zůstávají čisté záclony a stěny, vytváří zdravější klima suché stěny teplejší než vzduch neumožňují vznik plísní a suchá stěna má lepší tep. odpor přiměřená vyšší relativní vlhkost vzduchu. Ta umožňuje lepší dýchání alergikům a astmatikům.

Infračervené paprsky mají blahodárný vliv na lidský organismus. Psi a kočky je vyhledávají podlaha je příjemně teplá, nebude Vám zima na nohy, větráním ztratíte méně energie

Infravytápění se vyznačuje poměrně nízkými pořizovacími i provozními náklady, snadnou regulací, příjemným teplem a je vhodné pro astmatiky a alergiky, neboť nezpůsobuje, na rozdíl od běžného vytápění, cirkulaci vzduchu a tím i alergenů. Navíc budete mít po celý den levnou el. sazbu pro všechny ostatní spotřebiče v domácnosti.

Co na infravytápění říkají topenáři?

V praxi se často setkáváme s tím, že přestože je naše nabídka oproti „klasice“ výrazně výhodnější, tak topenáři, kteří na stavbě dělají i zdravotechniku a jsou s investorem v denodenním kontaktu, nakonec investora „zlomí“ právě pro jimi nabízené topení. Používají argumenty jako: co když nepůjde elektřina (ale neřeknou, že Vám nepůjde ani plynové topení), že to je novinka a není to vyzkoušené* (přitom způsob infratopení využíval člověk od nepaměti – v jeskyních od ohně natopil skálu a ta byla trvale teplá, zatímco plynové topení se používá pár desítek let). Taky Vám neřeknou, že zatímco při plynovém topení máte elektřinu pro celý dům cca za 5 Kč/kWh, při infratopení ji máte skoro celý den cca za 2,40 Kč/kWh, že i když je 1 kWh získaná z plynu levnější, tak část energie vyletí komínem a že aby Vám bylo teplo, musíte při radiátorovém systému vydat mnohem víc energie, protože teplý vzduch se drží u stropu. Také je třeba vzít v úvahu u plynového topení časté revize kotle, nutnost stavby cenově náročného komína, příp. vyvložkování, el.energii pro pohon oběhového čerpadla a u tepelného čerpadla jeho vyšší pořizovací náklady, omezenou životnost, v případě čerpadla vzduch- voda jeho hlučnost a výrazně sníženou účinnost za mrazu.

Výhody infravytápní proti podlahovému topení

Co se týče podlahového topení a tepelných čerpadel, tak zde jsou nesrovnatelně vyšší pořizovací náklady. Podlaha při podlahovém topení je sice ještě o něco teplejší než při infravytápění, ale ze zdravotního hlediska je to už moc (křečové žíly). Podlahové topení velmi pomalu reaguje na náhlé teplotní skoky (zejména jaro, podzim, roztopení krbu), proto dochází často k přetápění a plýtvání energií. Navíc infravytápění dokáže díky své vyšší povrchové teplotě lépe vysoušet zdi (zvýšit tím jejich tepelný odpor a zabránit vzniku plísní) a když přijdete zvenku vymrzlí, termostatem zapnete infrapanely a sálavé teplo hned vnímáte, což u podlahovky nejde.

Nabídku infrazářičů naleznete na našem e-shopu.

Kontaktujte nás

UŠETŘÍME VÁM ČAS I PENÍZE, PORADÍME VÁM A ZODPOVÍME VAŠE DOTAZY.

Ing. Radek Kysela
Vedoucí obchodní skupiny – Čechy


radek.kysela@tkf.cz
+420 774 216 117

Gabriela Gálová
Obchodní asistentka


gabriela.galova@tkf.cz
+420 774 655 117